Sosyal Medyada Ürün Satışı Verimli mi ?

Nereden Satış Yapıyorsunuz?

Günümüzde özellikle tarım ürünlerinin satışı noktasında oldukça ciddi bir problem olduğu ve zirai üreticilerin satışlarını artırmak için çeşitli yöntem arayışı içerisinde oldukları hepimizin malumu. İnternetle birlikte nispeten daha kolaylaşan satışlar, maalesef kimilerimizin yanlış tercihleri nedeniyle umduğumuz seviyede başarıya ulaşamıyor. Öyle ki, her ürün tipinin farklı bir alıcı grubu ve elbette bu grupların farklı tercihleri söz konusudur.

Zirai ürünlerin satışı noktasında ise tercih edilecek mecralara fazladan özen gösterilmesi gerekir ki, örneğin; tırpan satmak isteyen bir çiftçinin bunu Instagram, Twitter veya Facebook üzerinden duyurduğuna fazla şahit olmanız mümkün değildir. Kaldı ki bu platformlar yeterince ciddi de değildir. Sosyal medya platformları ürünlerin satılması konusunda özel bir destek vermez ve platform satış ara yüzleri sunmazken, herhangi bir sorumluluk da kabul etmez. Bu şartlar altında ihtiyacınız olan ürünü saatlerce arayıp, onlarca yanıltıcı kaynağın içerisinde hiçbir sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Sosyal Medya Satışı Verimli mi?

Sosyal medya elbette geniş kitlelere erişmenin bir yoludur. Ancak, milyarlarca kişinin aynı anda aktif olduğu bu platformların genellikle ciddi amaçlarla kullanılması söz konusu değildir. Zaten bu platformların icat nedeni de bu değildir. Gündelik sohbetlerin yapıldığı ve herhangi birisinin katılımcı olabildiği bu ortamlarda, genellikle farklı zeminlerdeki işletmeler kendilerine ait platformları tanıtırlar. Elbette global markaların reklamları da bu platformlarda yapılır, ancak bir sosyal medya ortamında ücretli reklam yapmak oldukça büyük maliyetler ortaya çıkarabiliyorken, ücretsiz zeminde doğru sonuçları alabilmek de pek mümkün olmamakta.

Tarım ürünleri ve makinelerinin satışında sosyal ortamlarda birçok grup ve sayfa söz konusudur. Açıkçası büyük bir çoğunluğu güncel olmayan, denetlenmeyen ve hiçbir kısıtlamaya tabi olmayan bu sayfalarda ciddi alıcı ve satıcılara ulaşmak da pek mümkün değildir. Bunu uzun süre deneyip, beklediğini alamayan birçok çiftçi olduğu gibi, bu platformlarda takılı kaldığı için aslında sahip olabileceğinin çok daha altında bir potansiyelle satış yapan çiftçiler de söz konusudur.

Oysa bunun yerine, sadece tarım ürünleri ve tarım makinelerinin alım ve satımının yapıldığı, ciddi alıcı ve satıcıların uğrak yeri olan, denetimleri kurumsal olarak sağlanan ve eğlence için değil, ticaret için hizmet veren ciftcinizden.com’ a gelebilir, en rafine zemine buradan kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz mağaza açarak ürünlerinizi hiçbir komisyon ödemeden sergileyebilir veya ihtiyaçlarınızı yine hiçbir maliyete katlanmadan satın alabilirsiniz. Aradığınız ürüne kolayca ulaşacağınız sitemize hemen giriş yaparak, satıcı ve alıcılara ulaşın, işiniz kazançlı olsun.

Tarih: 15.12.2017

Paylaş :

Yazılarınızı bizimle paylaşmak ve editör olmak ister misiniz ?

Tek yapmanız gereken bize yazı çalışmanızı e-postalamak.

YAZAR OLMAK İSTİYORUM
ÜCRETSİZ ÜYE OL
ÜCRETSİZ İLAN VER